Sekret paska na świadectwie

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka. Jeśli ciało człowieka nie będzie wykonywać w ciągu dnia wystarczającej ilości ruchów, jest narażone na różnego typu choroby i przypadłości. Każda, nawet najmniejsza dawka ruchu jest ważna. W dzisiejszych czasach dzieci spędzają długie godziny przed ekranami, przez co cierpi zarówno ich sylwetka, jak i wzrok. Można ten czas wykorzystać na aktywność fizyczną, ponieważ oprócz tego, że wpływa ona dobrze na ich ciało i sprawność, może również znacząco podwyższyć ich szkolne oceny.

Ruch uwalnia stres

Elementem, który utrudnia skuteczną naukę, jest stres, natomiast narzędziem, które może łagodzić ten stan, jest wysiłek fizyczny. Jak widać stare dobre powiedzenie “w zdrowym ciele zdrowy duch” wciąż w pełni obowiązuje. Przeprowadzono wiele badań naukowych, które dowodzą, że regularny ruch to naturalny lek, który przeciwdziała skutkom odczuwanego stresu. Jeśli stan niepokoju utrzymuje się przez dłuższy okres, dziecko traci motywację do nauki, a niekiedy nawet do chodzenia do szkoły. Często zdarzają się przypadki, kiedy młode osoby tracą radość ze spotykania się ze swoimi rówieśnikami i przestają nawiązywać nowe znajomości. Zamykają się w sobie, wyniki w nauce się pogarszają, a problem wciąż pozostaje nieujawniony. Stresowi mogą także towarzyszyć kłopoty z pamięcią oraz koncentracją, przez co nauka sprawia jeszcze więcej trudności.

Aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na poradzenie sobie z długotrwałym niepokojem. Dzięki niej dziecko może stopniowo, małymi krokami odzyskiwać radość z życia i budować swoją pewność siebie. Niezwykle ważne jest, aby ćwiczenia były regularne, dlatego warto zapisać swoją pociechę na zajęcia sportowe, gdzie oprócz kreowania silnego charakteru rozwinie swoje umiejętności, nauczy się zdrowej rywalizacji lub odkryje nowy talent. Nie bez powodu piłka nożna jest jednym z najczęściej wybieranych sportów wśród najmłodszych. To wszystko zasługa dużej różnorodności podczas treningów, które łączą w sobie doskonalenie techniki, ale i udział w rozmaitych grach i zabawach. Co więcej, ten sport uczy dziecko dyscypliny i dobrej organizacji czasu, czyli umiejętności, które są nieocenione w przygotowaniach do sprawdzianów i uzyskiwaniu wysokich wyników. Nawyki te zostaną z dzieckiem na długo i przyniosą mu korzyści w dorosłym życiu.

Jak ruch wpływa na mózg?

Z biegiem lat pojawia się coraz więcej badań, które potwierdzają, że aktywność fizyczna wpływa na plastyczność naszego mózgu. Dzieci, które uprawiają więcej sportu, niż ich rówieśnicy mają większy hipokamp, czyli obszar w mózgu, który odpowiada za umiejętność zapamiętywania, procesy poznawcze oraz koncentrację. Zależność ta przekłada się na wyniki uzyskiwane przez nich na kartkówkach i sprawdzianach. Dzięki pracy naukowców wiemy dziś, że ruch powoduje pobudzanie neuronów do tworzenia gęstych sieci połączeń nerwowych, a tym samym daje możliwość przyswojenia sobie większej ilości wiedzy. Codzienna aktywność fizyczna dotlenia także mózg oraz daje prawdziwe poczucie spełnienia nie tylko w szkole, ale przez całe życie.

Zadbaj o samopoczucie oraz zdrowy umysł Twojego dziecka i skorzystaj z zajęć sportowych oferowanych przez naszą Akademię Talentów Piłkarskich w Warszawie. To regularna dawka dobrej energii, towarzystwo ludzi z pasją i niezapomniane wspomnienia sportowych rozgrywek. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na stronie internetowej!