Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz piłkarski?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz piłkarski?

          O zostaniu piłkarzem marzy chyba każdy chłopiec, a i coraz więcej dziewczynek przekonuje się do tego sportu. Oglądanie wydarzeń sportowych to dla każdego fana piłki niezwykłe przeżycie i radość. Wiele dzieci prosi rodziców o możliwość uczestnictwa w obozach piłkarskich, co często wiąże się z obawą rodziców, czy dziecko sobie poradzi. Z doświadczenia możemy przyznać, że nie ma najmniejszych powodów do obaw. Nasza wykwalifikowana kadra zapewni dzieciom należytą opiekę oraz dostarczy niesamowitych przeżyć i atrakcji.
          W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu zalety płynące z uczestnictwa dzieci w obozach piłkarskich.

Obozy z klubów piłkarskich

           Obozy możemy podzielić ze względu na ich organizację. Niektóre odbywają się za pośrednictwem klubów sportowych, do których należy dziecko, a inne organizowane są przez biura podróży. Wyjazd z drużyną piłkarską pozwala dziecku nawiązać głębsze relacje z rówieśnikami i nabrać dodatkowych umiejętności. Obozy klubowe często nastawione są na dużą ilość treningów, podczas których dziecko uczy się nowych strategii wykorzystywanych na boisku. Uczestnictwo w treningach wpływa na lepszą grę, która może zaowocować sukcesami, a co za tym idzie, nasza pociecha zyska liczne nagrody i chętniej zostanie przyjęta do szkół sportowych, pozwalających kontynuować pasję. Ten rodzaj obozów jest przeznaczony głównie dla dzieci posiadających kondycję i grających na co dzień w klubach sportowych. Większość tego typu obozów nastawia się głównie na wypracowanie strategii stosowanych podczas meczów.
            Nasz klub przyjmuje na obozy również dzieci, które nie trenują u nas ale wyrażają chęć uczestnictwa. Umiejętnie tworzymy grupy sportowe i sportowo-rekreacyjne, z których pierwsza nastawiona jest na treningi, a druga łączy pasję z różnego rodzaju zajęciami, takimi jak nauka języka angielskiego, gry, zabawy i wycieczki. Zatem nasze obozy piłkarskie nadają się zarówno dla dzieci, które już posiadają sportowe umiejętności, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką. 

obóz piłkarski

Korzyści obozów

          Trenowanie dyscypliny sportowej i poznawanie nowych atrakcji to tylko jedne z podstawowych korzyści. Na obozach dziecko nauczy się przede wszystkim współpracy, systematyczności i obowiązkowości. Takie wyjazdy to wspomnienia, które dzieci pamiętają przez długie lata, a znajomości nawiązane na obozach trwają nieraz do końca życia. Posłanie dziecka na obóz pozwala przeżyć mu wiele niezapomnianych przygód.
           Samodzielny wyjazd to poważny krok, który kształtuje samodzielność dziecka. W domu rodzice często wyręczają swoje pociechy w codziennych obowiązkach. Na obozach to one są odpowiedzialne za punktualną pobudkę, zjedzenia śniadania oraz wypełnienie swoich obowiązków. Na obozach często przyznawane są różnego rodzaju punkty, najczęściej za czystość. Daje to dzieciom motywację do sprzątania i uczy porządku.
Ponadto, dzieci nauczą się jak zarządzać własnym czasem i finansami.
            Jeśli dziecko wykazuje chęć uczestnictwa w obozie piłkarskim nie wahajmy się i śmiało pozwólmy mu jechać. Gwarantujemy, że dziecko będzie zadowolone i nauczy się umiejętności przydatnych nawet w dorosłym życiu.